James P. Blaise

 

Mieszka w Paryżu. Jest prywatnym uczniem Roberta Boyd. Robert Boyd, który należy do 6-tej generacji Stylu Yang. Był on disciplem (osobistym uczniem) mistrza Ip Tai Tak, który był przedstawicielem 5-tej generacji Stylu Yang. Ip Tai Tak był pierwszym disciplem Yang Sau Chunga (4-ta generacja stylu Yang), który był pierworodnym synem Yang Cheng Fu (3-cia generacja).Ip Tai Tak był nie tylko disciplem, ale również partnerem praktyki Yang Sau Chunga przez 30 lat. Pozostali disciple (Gin Soon Chu i Chu King Hung) byli tylko uczniami Yang Sau Chunga, a nie partnerami praktyki (co stanowi bardzo dużą różnicę).
Snake Style jest bojową formą stylu Yang, którą uczono tylko niewielu wybrańców. Ta właśnie forma była tajemniczym stylem walki rodziny Yang, ukrywanym przed wszystkimi przez okres pięciu generacji. Nikt nigdy nie słyszał o tym stylu, dopóki mistrz Ip Tai Tak nie pokazał go swojemu disciplowi, Robertowi Boyd. Snake Style jest praktyką bardzo odmienną od stylu Yang znanego obecnie. Jest zbudowany na bazie innych zasad wewnętrznych i posiada inny sposób poruszania się. Tylko ta metoda praktyki wiedzie do rozwoju rzeczywistej energii wewnętrznej. Natomiast to co rodzina Yang nauczała na zewnątrz zwane było Tiger Style, który był wyłącznie doskonałą gimnastyką dla zdrowia. Zainteresowani mogą na ten temat przeczytać artykuły na naszej stronie

James P. Blaise o sobie: ”przed rozpoczęciem praktyki Snake Style, przez 15 lat ćwiczyłem Styl Tygrysa rodziny Yang i byłem prywatnym uczniem mistrza Chu King Hung. Od 16 roku życia praktykowałem wiele stylów walki zewnętrznych: Karate, White Crane, ShaoLin, Hung Gar, Viet vo dao, Taijitsu, itd. Jestem długoletnim praktykiem Zen. Przez dużo lat pracowałem nad różnorodnymi Taoistycznymi praktykami wewnętrznymi (obiegi energii, Daoyin, różne rodzaje oddychania, itp.).
Miałem również niezwykłą szansę być prywatnym uczniem mistrza Johna Wilsona (który jest Shinan 13-tym danem Bujinkan Tai jutsu. Ten tytuł otrzymał on od samego Masaaki Hatsumi ) i nauczyć się od niego techniki zwanej: Combat Ki, która jest niczym innym jak Iron Shirt Chi Kung.

 Artykuły :

Sekretny Styl rodziny Yang 
Tiger Style vs. Snake Style
Oddech w praktyce Tai Chi